SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Shaker 15075170
nr 1507 5170
Shaker
1930-/40-tal, nysilver. Höjd: 23 ca
Kondition: gravering i botten
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 5 december 2022
kl 18:01:02
100 kr
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.